kapat kapat
Giriş
Türkçe İngilizce Almanca
Daha Aydınlık Bir Dünya İçin Çalışıyoruz
BAĞIŞ YAP
Afrika Güneş Enerjisi

Güneş Enerji Projesi

Afrika’nın geleceği olan ilim talebeleri, onlara ışık tutmamızı bekliyorlar.

Geleceğime Işık Tut - Güneş Enerji Projemiz kapsamında Afrika'nın karanlık yüzünü aydınlatmayı hedefliyoruz.

BAĞIŞ YAP

GELECEĞİME IŞIK TUT

AFRİKA / GİNE
GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ
13%
Mevcut
9493 TL
Hedef
68650 TL

Geleceğime Işık Tut

Dünya’da her geçen gün teknik ve teknolojik gelişmeler devam ederken, Afrika  insanı, (özellikle sahra altı Afrikası’nın) %80’i elektriğe ulaşamıyor. Bir çok teknolojik imkandan mahrum olarak zor olan hayat mücadelelerine devam ediyorlar. Afrika’da elektrik kaynaklarının kısıtlı ve hatta bazı bölgelerde hiç olmaması şartları daha imkansız bir hale getiriyor. Derneğimiz olarak kalıcı eserler bırakmak ve kalkındırma projelerimiz kapsamında elektrik imkanı olmayan köylerdeki insanlara sizlerin destekleriyle yardım elimizi uzatıyoruz.

Afrika’nın enerji probleminin devasa boyutta olduğunu ve hatta devletlerin dahi üstesinden gelmekte çaresiz kaldıklarını bilmekle birlikte, yapılabilecek lokal çalışmalar ile medreselerde, okullarda, camilerde, mescitler de, sağlık ocaklarında bu kötü gidişe dur diyebileceğimizi düşünüyoruz. 

Afrika’nın geleceği olan ilim talebeleri, onların eğitim hayatına ışık tutmamızı bekliyor. Okuması, yazması ve geleceğe güvenle hazırlanması gereken çocuklar eğitim yarışına dünyadaki akranlarından 10-0 mağlup başladıkları bu yarışta kitaplarını okumak, derslerine çalışmak ve başarılı olmak istiyorlar. Bunun için de bizlerin desteklerini bekliyorlar.

Geleceğime Işık Tut, Güneş Enerji Projesi kapsamında elektrik ihtiyacı tespit edilen medreselerde, okullarda, camilerde, mescitlerde, sağlık ocaklarında güneş enerji panelleri ile elektrik üreterek aydınlatma, ses sistemleri ve sıcak bölgelerde vantilatör v.b cihazları çalıştıracak sistemler kurmayı hedefliyoruz.

 

SİZDEN GELEN YORUMLAR


Henüz yorum eklenmemiş.
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli
Karakter sınırını aştınız.
Kalan Karakter Karakter sınırını aştınız.
İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ
0

Whatsapp'tan Sor