kapat kapat
Daha Aydınlık Bir Dünya İçin Çalışıyoruz
BAĞIŞ YAP

Eğitim

Diversity Farklılık Derneği olarak, Afrika’nın en büyük sorunu olan eğitim için kalıcı çözümler üretecek projeler geliştiriyoruz.  Hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen örnek eğitim kurumlarımızda çocuklar, özellikle de yiyecek ve barınmaya muhtaç olan yetimler yaşamaktadır.

BAĞIŞ YAP

 

Güzel Bir Gelecek, Afrika İçin de GelecekAfrikalı Çocukların Eğitimine Destek Olun
BAĞIŞ YAP

Güzel Bir Gelecek İçin İyi Eğitimli Nesiller

Bir insanın hayatta başarıyı yakalayabilmesi ve kendini geliştirebilmesi eğitim ile mümkündür. Afrika’da Eğitim oradaki bir çocuğun hayata tutunmasında büyük önem arz etmektedir. Diversity Farklılık Derneği olarak, Afrika’nın en büyük sorunu olan eğitim için kalıcı çözümler üretecek projeler geliştiriyoruz.  Hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen örnek eğitim kurumlarımızda çocuklar, özellikle de yiyecek ve barınmaya muhtaç olan yetimler yaşamaktadır.

Güzel ahlaklı bir neslin yetiştirilmesi adına verdiğiniz eğitim desteğiyle bir çocuğun yüksek kaliteli bir eğitim almasını ve gelecekte de güvenle devam etmesini sağlayabilirsiniz. Onların kendisine öz güven duymasını sağlayarak çevresine faydalı birer birey olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.

Derneğimize yardım eden hayırseverlerin gayretleriyle binlerce Afrikalı çocuk, eğitim alma fırsatı buluyor.

Afrika’da İlkokul yaşında olmasına rağmen hiç okul yüzü görmemiş 40 milyonu aşkın çocuk var. Hasbelkader okula başlasa bile birçok sebepten dolayı (mesela okul binaları veya öğretmenler gibi eğitim altyapısının yetersizliği, okul parasının yüksekliği, ailenin geçimine katkıda bulunmak için küçük yaşta çalışmaya başlama vs.) eğitimini tamamlayamayan veya ciddi eksikliklerle tamamlayan milyonlarca genç insan var.

Başka bir ifadeyle, ülke vatandaşlarının büyük çoğunluğu, kendi devletlerinin konuştuğu dili anlayamıyor. Eğitimden tamamıyla mahrum bırakılarak, her türlü faydalı bilgiden sistematik olarak tecrit edilen genç nesil, daha bu ilk safhada dil unsurunu aşamayarak “elit” kesimlerin dışında tutuluyor.

İhtiyaç sahibi bir çocuğun bir yıllık eğitim masraflarını karşılayarak onların geleceğe umutla bakmalarına destek olabilirsiniz. Eğitim desteği veren yardımsever için eğitim desteği verilen çocuğun kişisel bilgilerini içeren belgeler hazırlanacaktır. Böylelikle onların eğitimine katkıda bulunmuş ve uzak diyarlardaki bir çocuğun yüzündeki tebessüme vesile olabilirsiniz.

Bir aylık eğitim destek ücreti için derneğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Güzel Bir Gelecek, Afrika İçin de GelecekAfrikalı Çocukların Eğitimine Destek Olun
BAĞIŞ YAP

İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ
0

Whatsapp'tan Sor