kapat kapat
DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP

Kuran-ı Kerim

Onları Kuran-ı Kerimlerine kavuşturuyoruz. Sizde dilediğiniz kadar Kuran-ı Kerim desteğinde bulunup onların dini eğitimine destekte bulunabilirsiniz.

Yapacağımız faaliyeti sizlere hazırlayacağımız faaliyet bülteni ile duyurmayı hedefliyoruz.

 

KURAN-I KERİM YARDIMI

Afrika / Zanzibar
KURAN-I KERİM BEDELİ: 30 TL
31%
Mevcut
3044 Adet
Hedef
10000 Adet

Onları Kuran-ı Kerim İhtiyacı VarSiz de ilim talebelerine Kuran-ı Kerim hediye edebilirsiniz.

ONLARIN KURAN-I KERİM’E İHTİYACI VAR

Afrikalı Müslümanlar Eğitim'in her safhasında olduğu gibi Kuranı Kerim okumayı öğrenirken çeşitli imkansızlıklarla mücadele ediyor. Dünyada akranları eğitimlerini tabletler üzerinde yaparken, Afrika’lı çocuklar bu imkanın hayalini bile kuramıyor. Kuran-ı Kerim eğitimlerini ve hafızlıklarını LÖH (tahta tablet) üzerinde yapıyorlar. Çocuklar sahip oldukları düz bir tahta parçası üzerine öğretmenlerinin veya hocalarının odun kömürünü kaynatarak elde ettiği mürekkeple okumak ve ezberlemek istedikleri derslerini yine hocalarına yazdırıyor. Ezberlerini yaptıktan sonra da tahtalarını yıkayarak yeni dersi yazdırmak üzere tekrar hocalarına götürüyorlar. Her öğrencinin ezber yapacağı bir Kuran'ı Kerim'i olmadığından bu usul halk tarafından geliştirilmiş ve uzun zaman içinde kuşaklar boyunca da kullanılıyor.

Afrika gelişen dünyanın ulaştığı noktaya yıllar süren sömürge ve devam eden sömürge siyasetleri sebebiyle çok uzak. Bu coğrafyadaki insanlara “Eğitim Desteği” projemizle görevimizi yapıyoruz. Hayırseverlerin destekleriyle yapmış olduğumuz Kuranı Kerim kampanyası devam ediyor. Onların Kuran-ı Kerim'e ihtiyacı var.

Afrika'nın siyah incilerini Kuran-ı Kerimlerine kavuşturuyoruz. Sizde dilediğiniz kadar Kuran-ı Kerim desteğinde bulunabilirsiniz.

İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ
0

İletişim Bilgileri

Bağışınızı güvenli bir şekilde bankanın arayüzü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
BAĞIŞ YAPMAYA DEVAM ET
$
Whatsapp'tan Sor