kapat kapat
Giriş
Türkçe İngilizce Almanca
Daha Aydınlık Bir Dünya İçin Çalışıyoruz
BAĞIŞ YAP
Adak Kurban Bağışı

Akika Kurbanı

Yıl boyunca Afrika’nın ihtiyaç sahibi bölgelerinde, göndermiş olduğunuz akika kurbanlarınız İslami hassasiyetler dikkate alınarak özenle kesilmektedir. 

Kurbanınız kesildikten sonra videosunu whatsapptan gönderiyoruz.yes

BAĞIŞ YAP

Akika Kurbanı Nedir?


Akika Kurbanı: Yeni doğan çocuklar için Allah’a şükür olarak kesilen kurbana verilen isimdir. Akika ismi ise; yeni doğan çocuğun başındaki tüylere verilen isimdir. Kesilen bu kurbana “Akika – nesike kurbanı” da denmektedir.  Asıl maksat ise, çocuklar anne babaya; Allah’ın verdiği birer lütuftur. Bu kurbanlar da o lütfa karşı birer şükürdür.

Kurbanım Afrika'ya Nasıl Ulaşır?


  • Kurban bağışı, derneğimizin web sitesi üzerinden ya da çağrı merkezimizi arayarak yapılır.

  • Dernek yetkilisi tarafından sözlü vekaletiniz alınır.

  • Kurbanınız, kesim için Afrika’nın ihtiyaç sahibi bir ülkesine gönderilir.

  • Kurbanınız kesildikten sonra kesim videosu whatsapp’tan gönderilir.

  • Kurban etleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.

Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz : 

Akika KurbanıBağışı 

Akika Kurbanı Kestirmenin Hükmü


Hanefî mezhebinde müstehab, diğer mezheplerde sünnettir. Çocuğun doğduğu günden îtibâren kesilebilir. Yedinci günü kesmek daha fazîletlidir.

Kaç Adet Kesilmelidir?


Kurban olmaya elverişli bir hayvan, akikaya da yeterli olur. Erkek ve kız çocuk için birer kurban kesilmesi kâfîdir. Bazı âlimler erkek çocuk için iki kurban kesilir demişlerdir.

 

Akika Kurbanı Nasıl Kesilir?


Akîka kurbanı kesilirken çocuğun anası yâhut babası “Yâ Rabbi, bu benim çocuğumun akikasıdır. Onun cehennem ateşinden kurtuluş fidyesi olsun.” diye duâ eder. Vaktiyle akika kurbanı kesilmemiş olan kimse kendi nâmına bir kurban kesebilir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Allâhü Teâlâ’nın emri ile peygamberliğini îlan etmesinden sonra kendileri için ve doğduklarında iki torunu için akika kesmişlerdir.Akîka kurbanının etinden sâhibi yiyebilir, başkalarına yedirebilir ve etin bir kısmını, tamamını veya kurbanın kendisini bağışlayabilir. Çocuklar Allâh’ın lütfudur. Bu kurbanlar da o lütfa karşı birer şükürdür.

 

Kişi Kendisi İçin Akîka Kurbanı Kesebilir mi?


Vaktiyle Akîka kurbanı kesilmemiş olan kimse kendi namına bir kurban kesebilir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Allahu Teâlâ’nın emri ile peygamberliğini ilan etmesinden sonra kendileri için ve doğduklarında iki torunu için Akîka kesmişlerdir.

Kaynak : Fazilet Takvimi

Afrika Kurban Bağışı Ne Kadar?


Afrika için kurban bedeli 685₺ olup, bölge şartlarına bağlı olarak zaman zaman değişmektedir. Kurban bedelini isterseniz kredi/hesap kartınız ile web sitemiz üzerinden gönderebilir, isterseniz banka hesap numaralarımıza havale/eft yapabilirsiniz.

Kurbanım Ne Zaman Kesilir ?


Kurbanlarınızı 1-2 gün içinde Afrika’daki ihtiyaç sahibi ülkelerde kesip, videosunu whatsapp üzerinden tarafınıza ulaştırıyoruz. Acil kurbanlarınızı, aynı gün içinde kesebiliriz.

 

Afrika’da Kurban Organizasyonları


Afrika’da kurban ibadeti için vekaletleri alınan kurbanların kesimleriyle alakalı İslami hassasiyetler vardır. Vekaletin alınmasından kurbanın kesildi bilgisinin kurban sahibine ulaştırılmasına kadar her ayrıntı derneğimizin 17 yılı aşkın tecrübesi bulunan ekibiyle gerçekleştirilmektedir. Yıl boyunca bölgedeki daimi temsilcilerimiz yoluyla Afrika’nın 42 farklı ülkesinde yüzlerce bölgesinde vacip, adak, akika, şükür ve diğer nafile kurbanlarınız özenle kesilmektedir.

Kurbanınızı Afrika’da Kestirebilirsiniz


Adak kurbanı, akika kurbanı, şükür kurbanı, nafile kurbanı, şifa kurbanı vs gibi bütün kurbanlarınızı yılın 365 günü Afrika’ya gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz kurbanlarınızı islami hassasiyetlere dikkat ederek özenle kesip, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.   

SİZDEN GELEN YORUMLAR


Henüz yorum eklenmemiş.
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli
Karakter sınırını aştınız.
Kalan Karakter Karakter sınırını aştınız.
İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ
0

Whatsapp'tan Sor